fbpx

Звернення Дніпровської обласної організації Спілки архітекторів України

До членів Національної спілки архітекторів України.

 Змінювати щось у своєму житті або робити щось нове завжди важко. Набагато легше залишатися з тим до чого ти звик. Це, навіть, виглядає достатньо респектабельно, як така собі прихильність до традицій.  Але зона комфорту, яку так важко залишити, може зіграти з  нами злий жарт. У світі, що швидко змінюється, будь – яка зупинка, а тим більше зупинка довготривала, може відкинути далеко назад. 

 Те що наша Спілка потребує змін ми зрозуміли вже давно. Трансформація нашого професійного об’єднання шляхом, який  вже пройшли архітектурні спілки передових країн світу,  була ключовою думкою багатьох наших колег та знайшла відображення у численних документах, що були напрацьовані членами НСАУ за часи незалежності нашої держави. Це достатньо конкретні та зрозумілі напрямки: вплив на формування нормативної та законодавчої бази, розвиток реального самоврядування в професії, покращення умов праці архітекторів та боротьба з демпінгом, підвищення якості архітектурних та містобудівних рішень за рахунок впровадження практики обов’язкового конкурсного відбору кращих проектів, вплив на розвиток системи вищої архітектурної освіти, зміцнення міжнародних зв’язків НСАУ тощо. Але майже все це залишилося на папері. Спілка втрачає властивості творчого об’єднання, втрачає підтримку найбільш талановитих та енергійних колег, в першу чергу молоді, яка бачить в ній щось на кшталт клубу геронтократів, що зовсім не відповідає їхнім прагненням. Таким чином ми взагалі втрачаємо можливість успішного розвитку. 

Навіть єдиний напрямок, що зараз розвивається, проведення атестації архітекторів та їхнє об’єднання за цим принципом має суттєві недоліки. По перше, це дуже строкатий склад атестованих спеціалістів, які далеко не завжди мають відповідний досвід, знання, творчий потенціал та розуміння сутності Спілки. По друге, цей процес стає, на жаль, єдиним сенсом нашого об’єднання, що не може не викликати тривоги за стале майбутнє такої спілки. 

 Основна причина такого положення, це існуючі недоліки керування Спілкою, у тому числі практична відсутність ротації та більше ніж поважний середній вік керівного складу.  До керівництва Спілкою повинні прийти енергійні молоді люди, яким не байдуже її (Спілки) майбутнє, які мають певний європейський досвід та які, у тому числі завдяки своєму віку, мають сучасний кругозір  та високу мотивацію до змін. Такою людиною ми бачимо архітектора Юліана Чаплинського. Людина відома у нашій професійній спільноті, має досвід, як практичної проектної  діяльності так і адміністративної роботи різних рівнів. Ми вважаємо, що він може достойно очолити НСАУ, вивести її роботу на новий якісний рівень, зробити Спілку більш привабливою для широкого кола молодих талановитих архітекторів від яких залежить майбутнє нашої професії. 

Юліан Чаплінський виступає із лекцією на фестивалі Steel Freedom, Київ, 2015

 Дніпропетровська обласна організація Національної спілки архітекторів України висунула Юліана Чаплинського кандидатом на посаду президента Спілки. Ми зробили цей перший крок для того, щоби змінити нашу Спілку на краще. Давайте зробимо наступний крок разом. 

Правління ДОО НСАУ