fbpx

В Дніпрі створили ще два історичні ареали.

Наказом Мінкульту затверджено межі та режими використання історичних ареалів м. Дніпра. З’являються два нових –  Ареал «Західний», в який входять район Чечелівки та «Колонії Брянського заводу», та ареал «Південний» район житлової забудови біля Південмашу. На будівельні роботи та іншу господарську діяльність, в межах визначених як історичні ареали, розповсюджується дія ЗУ “Про охорону культурної спадщини”.

Наразі, Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради готує впровадження “УМОВ опорядження та утримання фасадів будівель і споруд на території м. Дніпра в межах історичних ареалів і на об’єктах культурної спадщини поза межами історичних ареалів”. Про це повідомила начальник Управління Надія Лиштва на своїй сторінці у Facebook.

 

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ 

Н А К А З 

Від  03.02.2020 р. Київ №478

Про затвердження меж та режимів використання історичних ареалів м. Дніпра 

Відповідно до статей 5, 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та пункту 12 Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року No 318, враховуючи постанову Верховної Ради України від 19 травня 2016 року No 1375-VIII «Про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області», з урахуванням протоколів засідань Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України від 17 липня 2019 року No 140 та від 28 серпня 2019 року No 141, протоколу засідання Науково- методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури, молоді та спорту України від 27 січня 2020 року, протоколу спільного засідання науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Дніпропетровського обласного центру з охорони історико- культурних цінностей та архітектурно-містобудівної ради при головному архітектурно-планувальному управлінні департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради за участі управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради від 24 червня 2019 року No 2, у межах повноважень, визначених Положенням про Міністерство культури, молоді та спорту України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 року No 885, 

НАКАЗУЮ: 

  1. Затвердити межі та режими використання історичних ареалів міста Дніпра, визначені науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план. Визначення меж, режимів використання, режимів регулювання забудови історичних ареалів м. Дніпро», розробленою Товариством з обмеженою відповідальністю «Міжнародний центр культурної спадщини та культурних цінностей» на замовлення Дніпровської міської ради. 
  2. Визнати таким, що втратив чинність, абзац перший пункту 1 наказу Міністерства культури і туризму України від 18.02.2009 No 100/0/16-09 «Про затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток та занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». 
  3. Один оригінальний примірник науково-проектної документації, зазначеної в пункті 1 цього наказу, зберігається у головному управлінні охорони культурної спадщини Директорату культурної спадщини Міністерства культури, молоді та спорту України. 
  4. Органу охорони культурної спадщини Дніпропетровської обласної державної адміністрації довести цей наказ до відома відповідних органів з питань земельних ресурсів, уповноважених органів містобудування та архітектури та забезпечити його виконання. 

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир БОРОДЯНСЬКИЙ 

 

Наші інформаційні канали:

Facebook група ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА