fbpx

Медзаклади перевірятимуть на доступність для маломобільних груп населення

Відповідний лист розіслала Національна служба здоров’я України наприкінці серпня 2020 року. Звертаючись до керівників галузі охорони здоров’я та органів місцевого самоврядування НСЗУ повідомляє, що забезпечення вільного доступу до будівель і приміщень надавача медичних послуг осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення є обов’язковою умовою законодавства.

Для замовлення Звіту дзвоніть зараз+380 (96) 173-25-37

Конвенція про права осіб з інвалідністю визначає загальний обов’язок суб’єктів господарювання забезпечити фізичну доступність осіб з інвалідністю до будівель, у тому числі до об’єктів, де надається медична допомога. 

Відповідно до статті 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів України» (далі – Закон) підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у тому числі осіб з інвалідністю, які використовують засоби пересування та собак-поводирів) до об’єктів фізичного оточення. 

Експерти, т. 0961732537

31 квітня 2019 року набрали чинності нові Державні будівельні норми – ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.112018 No 327). У зв’язку з цим приміщення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, повинні відповідати нормам вказаних ДБН щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для інвалідів та інших маломобільних груп населення. 

Слід зазначити, що дотримання зазначених вимог стосується не лише людей з інвалідністю, але й інших представників маломобільних груп населення (людей з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітних жінок, людей старшого (похилого) віку, людей з дитячими колясками тощо). 

Так, відповідно до пункту 14 Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2018 No 410, з 01.01.2021 пропозиція суб’єкта господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ на зазначених в оголошенні умовах, зокрема, повинна містити скановані копії документа, що підтверджує доступність будівлі та приміщення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до будівельних норм і правил, виданого фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат

Для замовлення Звіту дзвоніть зараз+380 (96) 173-25-37