fbpx

Рієлтерів узаконять. Зареєстровано законопроект

Група з 32-х народних депутатів зареєструвала Проект Закону про рієлтерську діяльність в Україні.

На сьогоднішній день в Україні надання рієлтерських послуг забезпечується в 90% всіх договорів купівлі-продажу, оренди об’єктів нерухомості. Незважаючи на такий високий відсоток споживання рієлтерських послуг, чинне законодавство не містить спеціальних норм щодо регулювання даної сфери, що має наслідком тінізацію не лише сфери рієлтерських послуг, а й операцій з нерухомістю. 

Так, чинне законодавство України покладає на рієлтерів ряд обов’язків, спрямованих на детінізацію доходів населення та наповнення Державного бюджету України. Зокрема, відповідно до підпункту 170.1.6 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» рієлтери є суб’єктами первинного фінансового моніторингу та повинні виконувати встановлені цим законом обов’язки. 

Нажаль, майже в усіх випадках надання рієлтерських послуг ці функції рієлтерами не виконуються, завдяки чому тінізуються операції з нерухомим майном та, відповідно, доходи населення. Наслідком цього є те, що Державний бюджет України щорічно недоотримує мільярди гривень.

З метою законодавчого регулювання сфери рієлтерських послуг та усунення існуючих проблем, Законопроєктом пропонується запровадити єдину державну політику у сфері регулювання рієлтерської діяльності в Україні, чітко визначити права та обов’язки фахівців у сфері рієлтерських послуг, порядок надання рієлтерських послуг, регламентувати основи рієлтерського самоврядування, передбачити відповідальність за порушення у сфері рієлтерської діяльності, встановити дієвий механізм захисту прав та інтересів фахівців у сфері рієлтерської діяльності, суб’єктів рієлтерської діяльності та споживачів рієлтерських послуг.

З метою забезпечення прозорості, достовірності та доступу до інформації та послуг у сфері рієлтерської діяльності, накопичення, обробки, систематизації та пошуку відомостей про об’єкти нерухомості, формування єдиної інформаційної бази даних про об’єкти нерухомості та операції з ними Законопроєктом пропонується запровадити Єдину інформаційну базу даних як багаторівневу інформаційно-телекомунікаційну систему, що містить у своєму складі бази даних, інформаційні ресурси та зручні сервіси. Це сприятиме якісному наданню послуг у сфері рієлтерської діяльності та належному проведенню операцій з нерухомим майном, забезпечить систематизацію та швидкий пошук перевіреної інформації про нерухоме майно (юридичної, технічної, цінової, тощо), надасть можливість користуватися зручними  сервісами при проведенні операцій з об’єктами нерухомості. 

Прийняття Законопроєкту призведе до детінізації сфери рієлтерських послуг та, як наслідок, забезпечить збільшення надходжень до Державного бюджету України.

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА