fbpx

Хто є правонаступником ДАБІ?

Пояснює голова Голова Державної інспекції містобудування (ДІМ) Юрій Васильченко:

голова Державної інспекції містобудування України Юрій Васильченко
голова Державної інспекції містобудування України Юрій Васильченко

“ДАБІ ліквідується, а замість неї створюється три нових органи. Перший – це ДІМ, контроль-нагляд. У нього, до речі, з’являються деякі нові функції, такі як нагляд за своїми органами. Другий – це Держсервісбуд, який буде займатися дозвільними процедурами. Третій – це Державне агентство з технічного регулювання. Мінрегіон зараз розробляє для нього положення. Планується, що воно буде займатися питанням розроблення державних будівельних норм (ДБН), можливо і питаннями сертифікації.

– Коли відновиться держархбудконтроль?

Початок функціонування ДІМ відновить порядок здійснення держархбудконтролю. Це передбачено пунктом третім постанови КМУ від 13 березня 2020 р. № 219. Зараз подаються, реєструються, видаються документи на початок виконання підготовчих та будівельних робіт, об’єкти будівництва приймаються в експлуатацію. Між цими процесами передбачений контроль, який зараз не здійснюється через зупинення порядку. Тому першочергове завдання його відновити.

– Коли зафункціонує ДІМ?

Наразі йде активна підготовка над повноцінним запуском роботи Державної інспекції містобудування. Функціонування розпочнеться після прийняття відповідного рішення Урядом. Але для цього необхідно погодити та затвердити структури, штатні розписи, положення про територіальні органи, структурні підрозділи, кошториси та заповнення 30 відсотків вакансій. Над цим зараз працюю. Вже маємо державну реєстрацію, печатки, проекти структур та штатних розписів. Працюю над вирішенням питань їх погодження та відкриття фінансування, щоб якомога швидше розпочати роботу ДІМ та її територіальних органів!”

 

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА