fbpx

Денис Шмигаль про суть реформ ДАБІ

Під час наради присвяченій питанню реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції  Прем’єр-міністр, зокрема, на важливості обговорення концепції реформи з усіма учасниками будівельного ринку та презентував систему реформи ДАБІ. За словами Дениса Шмигаля, під час розробки реформи був врахований європейський досвід. «Ніде в Європі немає контролю будівництва на вході, є містобудівельні умови і обмеження, за які хтось несе персональну відповідальність», – зазначив він. 

Суть реформи, нагадав Прем’єр-міністр, полягає в тому, щоб замість ДАБІ, яка має надмірні повноваження, створити три центральних органи влади, між якими розподіляться регуляторні та контролюючі функції. «Потрібно відокремити контрольну функцію, викинути ліцензування як непотрібне, забрати контроль на вході і поставити контроль лише на етапі введення в експлуатацію», – заявив очільник Уряду.

За його словами, необхідно швидко пройти цю реформу і прийняти відповідні законопроекти, які на сьогодні вже в основному підготовлені. «Тоді і ринок інакше запрацює, і будівництво буде іти швидше, і ми зможемо уникнути незаконних будівництв. Треба дати всім однакові правила гри. Бо бізнес – це конкуренція. І ці правила – завдання влади – Кабміну і Верховної Ради”, – заявив Денис Шмигаль, закликавши учасників будівельного ринку взяти участь у якнайшвидшому впровадженні реформи.

Під час обговорення Прем’єр-міністр також запевнив, що виступає за впровадження системи страхування ризиків замовника, інвестора і підрядника.  “Для вас, як для учасників ринку, зекономлені від корупції гроші – це ресурс для страхування”, – зазначив він. Крім того, очільник Уряду підтримав ініціативу присутніх депутатів про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що буде розслідувати факти корупції в ДАБІ, та погодився з пропозицією учасників ринку щодо створення робочої групи, яка спільно напрацює пропозиції до законопроекту.

 

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА