fbpx

Юрія Васильченка призначено очільником Державної інспекції містобудування

Повідомляє Андрій Клочко – Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

Гарні новини.

Уряд на чолі з Денисом Шмигалем зробив рішучий крок у практичному наповненні реформи містобудування. Призначено очільника Державної інспекції містобудування України Юрія Васильченка.

Молодого спеціаліста. І його призначення не лише відповідь тим, хто закидає, що нових облич стало мало. Це призначення є фактичним стартом створення ДІМ – Державної інспекції містобудування. Чому це архіважливо?

Насамперед, тому що зараз Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), яка ліквідовується, не виконує функцій нагляду та контролю. Це створює поле для різних порушень в будівництві. А саме Деріжнспекції містобудування відходять за реформою функції нагляду та контролю. Тож з запуском ДІМ «вікно можливостей» для порушників у будівництві закривається.

Я вже неодноразово писав, чому ДАБІ треба було розділити на три органи, але хочу ще раз на цьому наголосити. Не може один орган одночасно видавати дозволи на будівництво і здійснювати перевірки будівництва. Це просто дикість, яка породжує нечувану корупцію. Тому нагляд і контроль – це функції окремого органу ДІМ.

Як я вже писав, ДІМ отримає право розширеного, але не посиленого контролю. В першу чергу, він буде контролювати якість містобудівної документації: генпланів, детальних планів територій, зонування, містобудівні умови та обмеження для конкретних проектів, технічні умови і так далі. В цьому процесі ми повинні вийти на створення загальнодержавних стандартів якості планування містобудівної діяльності. А якщо ми виробимо ці стандарти, то й посиленого контролю на етапі будівництва не потрібно. Контроль буде, але це не буде так зване «кошмарення», яке досі витікало зі вроджених вад попередньої системи.

Тож нарешті починаємо!

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА