fbpx

Для переведення садового будинку в житловий призначення землі неважливе.

Переведення дачних і садових будинків в жилі є процедурою, яка передбачає надання садовому будинку статусу житлового за умов відповідності даної споруди будівельним стандартам, що висуваються до житлових домоволодінь. При цьому, будь-яких вимог до земельних ділянок, на яких розташовані дані будинки, Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, не містить; також не містить будь-яких умов і Житловий кодекс України.

Порядком переведення дачних і садових будинків передбачено вичерпний перелік підстав для відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок. При цьому жодна з таких підстав не пов’язана із цільовим призначенням земельної ділянки, на якій розташований відповідний будинок.

Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав: неподання документів, зазначених у пункті 3 Порядку; виявлення в поданих документах недостовірних відомостей; встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку (додаток 2 до Порядку).

Офіціїні джерела:

Верховний Суд України. Постанова від 30.03.2020 року по справі №363/541/16-а щодо правомірності рішення про відмову у переведенні садового будинку у жилий у зв’язку з відсутністю прав на зміну цільового призначення земельної ділянки.

По матеріалам сайту dreamdim.ua.

 

Наші інформаційні канали:

Facebook група ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА