fbpx

Будівництво житлового будинку на підставі будівельного паспорта

Дзвоніть зараз! +380 (96) 173-25-37

Будівництво житлового будинку на підставі будівельного паспорта

Будівельний паспорт видається місцевими органами архітектури для будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку який підпадає під такі критерії:

Не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху

Площа такого будинку до 500 квадратних метри, а також господарських будівель та споруд, гаражів (площа необмежена), елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Будівельний паспорт не надає права на виконання будівельних робіт, лише визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва.

Право на виконання будівельних робіт набувається після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Виконання будівельних робіт без подання повідомлення, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідальність фізичних осіб:

Виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні тягне за собою накладення штрафу у розмірі: 4250-5950 гривень.

Відповідальність суб’єктів господарювання: для замовників юридичних та не передбачена.

⚒ В той же час, для юридичної особи та ФОП, які є підрядниками, виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання щодо об’єктів будівництво, яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, становить:

з 01.01.22 – 24’810 гривень

з 01.07.22 – 26’000 гривень

з 01.12.22 – 26’840 гривень.

Наведене порушення не має тривалого характеру та не проявляється у безперервному порушенні Закону, як невиконання обов’язків визначених правовою нормою протягом певного часу, а відповідно є разовим порушенням Закону.

Дзвоніть зараз! +380 (96) 173-25-37