fbpx

Будівництво житлового будинку на підставі будівельного паспорта

? ШтрафМайданчик: Будівництво житлового будинку на підставі будівельного паспорта ?

? Будівельний паспорт видається місцевими органами архітектури для будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку який підпадає під такі критерії:

? Не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху

? Площа такого будинку до 500 квадратних метри, а також господарських будівель та споруд, гаражів (площа необмежена), елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

? Будівельний паспорт не надає права на виконання будівельних робіт, лише визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва.

? Право на виконання будівельних робіт набувається після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю.

? Виконання будівельних робіт без подання повідомлення, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

? Відповідальність фізичних осіб:

? Виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні тягне за собою накладення штрафу у розмірі: 4250-5950 гривень.

? Відповідальність суб’єктів господарювання: для замовників юридичних та не передбачена.

⚒ В той же час, для юридичної особи та ФОП, які є підрядниками, виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання щодо об’єктів будівництво, яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, становить:

? з 01.01.22 – 24’810 гривень

? з 01.07.22 – 26’000 гривень

? з 01.12.22 – 26’840 гривень.

? Наведене порушення не має тривалого характеру та не проявляється у безперервному порушенні Закону, як невиконання обов’язків визначених правовою нормою протягом певного часу, а відповідно є разовим порушенням Закону.

Джерело: https://t.me/budmaydan