fbpx

Реформа архбудконтролю. Створюється Державна служба технічного регулювання.

Для чого взагалі потрібне технічне регулювання містобудування? 

Пояснює Андрій Клочко – Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

– Для того, щоб забезпечити безпеку, екологічність та зручність середовища та об’єктів, які створюються. Житло має бути зручним для його мешканців, кінотеатр комфортним для глядачів, а промислове підприємство не повинно шкодити екології.

Відповідно будівництво має вестися згідно сукупності різних параметрів – тих будівельних норм, які дають основи для проектування кожного об’єкта. В усіх країнах світу існують різні організації, які визначають ці параметри. В Україні – це науково-дослідні установи.

Але державну політику в сфері будівництва визначає Міністерство розвитку громад та територій (раніше Мінрегіонбуд), і воно ж затверджує будівельні норми. Утім, в діяльності міністерства завжди було багато, скажімо так, політики, яка, насправді, не повинна впливати на технічні характеристики будівельних норм.

Саме тому створюється новий центральний орган виконавчої влади – Державна служба технічного регулювання, яка незалежно від міністерства дбатиме з точки зору технічних норм за тим, щоб просторові середовища та об’єкти були безпечними, екологічними та зручними. Але досягнути цього можна тільки у співпраці з споживачем, а якщо ширше, то з громадянським суспільством.

Тому Державна служба технічного регулювання буде створювати дорадчі органи – технічні комітети за різними напрямками (житло, промислові об’єкти, торгівельно-розважальний напрямок, соціальна інфраструктура тощо, насправді, комітетів може бути стільки, скільки їх потребуватиме ринок і споживачі).

До складу технічних комітетів входитимуть представники державних служб (екологічних, пожежних і так далі), учасники будівельного ринку та представники громадськості або, іншими словами, споживачі.

Відтак ми у визначенні технічних норм в будівництві відходимо від радянської практики «спустити згори», а починаємо формувати їх знизу. Так, як у Європі.

 

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА