fbpx

Особливості Податкової декларації з податку на нерухоме майно. Пояснення експерта.

Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки затверджена наказом Мінфіну України від 15 листопада 2018 року № 8973.
У Додатках № 1,2 до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки заявником зазначаються відомості щодо розрахунку податкового зобов’язання.
У графу «Код типу об’єкта» зазначається код типу об’єкта, визначеного відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року N 507 (далі — Класифікатор).

Визначення типу об’єкта згідно ДК 018-2000.
Відповідні коди мають усі об’єкти на які отримані документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
У інших випадках, для складання податкової декларації, код ДК 018-2000 може бути визначений за результатами обстеження об’єкту.
Обстеження об’єктів будівництва здійснюється організаціями, у складі яких працюють відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат експерта за напрямом «технічне обстеження будівель і споруд».
Тип об’єкта згідно ДК 018-2000 вказується у звіті про технічне обстеження.

??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА❗