fbpx

Громадськість та експерти Дніпра обговорили законопроект про ріелторську діяльність

В редакції ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту №3618 “Про ріелторську діяльність в Україні”, що набув широкого розголосу та отримав неоднозначні оцінки.

Модератор зустрічі Сергій Тютюнник ознайомив присутніх з проектним підходом, що використовується для розробки нормативно-правових актів.

Експерт Національної асоціації брокерів Кирило Жовтопуп  говорив про порушення 41 статті Конституції України, яка передбачає вільне володіння та розпорядження майном, безпідставність запровадження додаткового фінансового навантаження на громадян та бізнес, що завдає невичерпної шкоди розвитку галузі на основі ринкової економіки.

Адвокат Правового центру “ЮВІЛ” Дар‘я Волошина: “Законопроект пропонує закріпити обов’язковість здійснення  операцій з нерухомістю виключно через рієлтерів – така норма порушує Конституцію України, Цивільний кодекс України, оскільки обмежує право власності особи та погіршує її становище.”

Представник ГО “ГРОМАДСЬКА СТРАТЕГІЯ ЗАКОНОДАВЧИХ ІНІЦІАТИВ” експерт  Олександр Чернущиков повідомив, що на сьогодні існує достатньо спеціалізованих реєстрів (Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Державний земельний кадастр тощо), які містять інформацію про нерухоме майно, тому дублювати її не лише не потрібно, але й вкрай небезпечно!

Голова ГО “ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯОлена Михлик зазначила, що покладення обов’язку на власника платно отримувати інформаційний паспорт об’єкта нерухомого майна є неприпустимим.

Голова Асоціації “Закон і Право” Валерій Тютюнник повідомив, що у законопроекті не визначені відповідальні державні органи, які здійснюють державне регулювання та їх повноваження.

В цілому, громадські діячі та експерти висловилися проти впровадження законопроекту №3618, як такого, що не відповідає задекларованій меті та фактичному змісту. 

Долучайтесь до наших обговорень, пропонуйте теми наступних зустрічей.

23.07.2020 року.

Наші мережеві канали:

Facebook група ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА