fbpx

Чи потрібні містобудівні умови при реконструкції квартири або нежитлового приміщення? Пояснення експерта.

В Україні, напевно, важко знайти бізнесменів, які не стикалися з питанням облаштування свого офісу у звичайній житловій квартирі. А таке явище, як магазини та різного роду бізнеси на першому поверсі житлового будинку, і зовсім не диво. Їх об’єднує одна загадкова юридична теза: зміна цільового призначення об’єкту. Це така казуїстична юридично-будівельна процедура, після якої квартира перестає бути житлом і перетворюється в нежитлове приміщення з певним цільовим призначенням, наприклад: офіс, магазин, кафе, цирульня, лікарський заклад і т.інш.

Той, хто з представників середнього бізнесу в українських реаліях пройшов дорогу перетворення квартири в щось більш рентабельне, без применшення заслуговує на орден «За мужність та відвагу».

 Інженери, конструктори, юристи «Інституту проектування та будівельних експертиз» в інтересах замовників щодня опрацьовують проектну і технічну документацію, пов’язану з викладеною вище проблематикою.

Звісно, що ми самі, як фахівці будівельної галузі і наші клієнти повинні діяти в межах законодавства України. Ризикувати і намагатися «перехитрити долю» при ведені будівництва не тільки великих а й малий об’єктів справа не вдячна і збиткова.

Так що ж таке «зміна цільового призначення об’єкту» і як подолати цю халепу в реальному житті. І чи взагалі це потрібно бізнесмену чи бізнесвумен  для повного «щастя»?

Розкриття даного питання потребує розгорнутого і досить ретельного дослідження, тому ми розчленуємо цього «слона» на декілька частин.

В першій частині розкриємо досить актуальне питання, заявлене у заголовку статті, а саме – обов’язковість отримання містобудівних умов при реконструкції квартири у нежитлове приміщення з метою подальшого використання в господарській діяльності.

До недавніх часів законодавчі вимоги обов’язковості/необов’язковості  отримання в місцевих органах архітектури так званих містобудівних умов для виготовлення проектної документації з метою реконструкції квартир та вбудованих нежитлових приміщень були досить лояльними. Ці вимоги регулювалися Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07 липня 2011 року № 109 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст». Згідно пункту 25 Наказу, до «Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови були не потрібні», відносилися: реконструкція житлових та нежитлових приміщень БЕЗ ЗМІНИ ЇХ ЗОВНІШНЬОЇ КОНФИГУРАЦІЇ, улаштування в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових підприємств та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення. Звертаємо увагу на суттєву деталь – у даному формулюванні пункту 25 не йшлося про «зміну цільового призначення приміщення». Простіше – якщо при реконструкції, улаштуванні приміщення зі зміною його цільового призначення забудовник не виходив за існуючі межі приміщення, звертатися до органів архітектури і витрачати час на отримання містобудівних умов – було НЕ ПОТРІБНО.

Але, як кажуть, на те і «лисиця у лісі, щоб соловей не дрімав».

Наказом від 06.11.2017  № 289 Мінрегіонбуд виправив своє «упущення» і для покращення життя власників приміщень вніс до пункту 25 «Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови були не потрібні» невеличке уточнення, а саме: «Реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, розміщення в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення».

Тобто, якщо власник нежитлового приміщення (не кажучи вже про квартиру) забажав розпочати будь-яку господарську діяльність, що призводить до зміни функціонального призначення наявного приміщення, навіть при відсутності реальної потреби у його реконструкції — будь ласочка, завітайте до місцевого органу архітектури за отриманням містобудівних умов для виготовлення проекту. А далі, після умовної реконструкції, введіть свій об’єкт в експлуатацію, реєструйте право власності на нове нерухоме майно і працюйте на радість фіскальним органам.

Зберігайте свій час і нерви. Звертайтеся за допомого при вирішенні вказаних проблем до фахівців «Інституту проектування та будівельних експертиз». Т. 0961732537, 056-7851490.

Голова Правління асоціації «Закон і Паво»

Наші інформаційні канали:

Facebook група 👉🏻ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал 👉🏻ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал 👉🏻ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА