fbpx

Бізнес-омбудсмен захистив забудовника.

На прикладі вдало завершеної справи хочемо познайомити вас з діяльністю бізнес-омбудсмена.

Почнемо з визначень. Бізнес-омбудсмен — в Україні — посадова особа, що займається захистом інтересів бізнесу перед органами публічної влади як всередині країни, так і за її межами. Бізнес-омбудсмен виступає інструментом вирішення конфліктів і суперечок між владою і бізнесом, медіатором між державою та бізнес-середовищем. Він діє з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів підприємців.

Рада бізнес-омбудсмена  — незалежний, постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України. Рада представляє та захищає інтереси українського бізнесу у державних органах.

Як повідомляє Рада бізнес-омбудсмена, ними було отримано скаргу на дії одеських правоохоронців. Об’єкт скарги: Слідче управління Головного управління Національної поліції в Одеській області (Одеська НП). Скаржник – група компаній, яка займається будівництвом та обслуговуванням об’єктів будівництва – просив допомогти у зміні підслідності кримінальної справи, ініційованої проти його колишньої керівниці.

За повідомленням Скаржника, екс-голова кооперативу зловживала своїми посадовими обов’язками, ошукувала інвесторів та привласнювала собі кошти підприємства. З відповідною заявою скаржник звернувся до Національної поліції, проти неї відкрили кримінальне провадження. 

Проте розслідування доручили управлінню, яке, як правило, розглядає зовсім інші категорії справ. Це насторожило скаржника. Крім того, за словами кооперативу, правоохоронці умисно затягували розгляд справи. Ще більше скаржник здивувався, коли проти нього відкрила декілька зустрічних кримінальних справ. 

Переконаний у тому, що у слідчі управління були особисто зацікавлені у захисті екс-керівниці, Скаржник звернувся до Ради. 

Вжиті заходи: Ретельно вивчивши документи справи, Рада дійшла висновку, що звернення Скаржника було обґрунтованим. Зокрема, декілька судових рішень вказували на те, що службові особи, які розслідували справу екс-керівниці, могли бути зацікавленою стороною у відповідних кримінальних провадженнях. 

Рада письмово звернулася до ГПУ з проханням розглянути звернення Скаржника та прийняти неупереджене рішення по ньому. Інспекторка підкреслила, що розслідуванням справи має займатися інше управління. 

Результат: ГПУ дослухалася до аргументів Ради та передала подальший розгляд справи Державному бюро розслідувань, розташованому у Миколаєві. Хід досудового розслідування вказаних кримінальних проваджень взяв під контроль Офіс Генерального прокурора.

Якщо ця стаття була корисною для вас просимо поставити п’ять зірочок нашій фірмі.

 

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ?ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА