fbpx

Як узаконити самовільну забудову?

Кожне нерухоме майно повинно мати відповідні технічні та правовстановлюючі документи в іншому випадку будовою присвоюється статус самобуду, незалежно перебувати об’єкт в оренду або у власності. Самобуд – це нерухоме майно, яке побудоване без необхідної документації. Такий об’єкт не може бути введений в експлуатацію, а суб’єкт, який володіє об’єктом не зможе оформити право власності, а значить не зможе виконувати дії пов’язані з продажем, заповітом, даруванням об’єкта, а, також, вступати в будь-які договірні відносини, де фігурує ця споруда .

Але, не турбуйтеся, самобуд можна узаконити. Узаконити самобуд в Дніпрі можливо і в Інституті проектування і будівельної експертизи. Узаконення самобуду – це процес в ході, якого на вже незаконно зведений об’єкт оформляються документи, які є основою для отримання правовстановлюючої і технічної документації.

Для реєстрації самобуду необхідно підготувати досить вагомий пакет документів, звернутися за допомогою можна в Інститут проектування та будівельної експертизи.

ОСНОВНІ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ:

1) Заява про легалізацію самобуду

2) Декларація готовності об’єкта до експлуатації

3) Документи, які підтверджують право власності

4) Технічний паспорт

5) звіт про проведення технічного обстеження.

Всі ці документи можна отримати, звернувшись до Інституту проектування і будівельної експертизи, де Вам нададуть весь спектр послуг по легалізації самобуду «Під ключ».

Для легалізації самобуду в Дніпрі, наприклад, необхідно буде пройти певний алгоритм дій.

По-перше, необхідно отримати будівельний паспорт (для об’єкта до 300 кв.м) або містобудівні обмеження, який в подальшому дозволить оформити нерухоме майно та ввести його в експлуатацію.

По-друге, необхідно подати повідомлення про початок будівельних робіт, а далі провести технічну інвентаризацію. Замовити технічну інвентаризацію можна в Інституті проектування і будівельної експертизи, як і всі перераховані документи вище.

По-третє, необхідно буде подати правильно оформлену (з інженерної точки зору) декларацію введення об’єкта в експлуатацію, а потім привласнить поштову адресу.

По-четверте, Ви оплатите пайовий внесок і, потім отримаєте свідоцтво про право власності на об’єкт.

Після всіх цих дій, необхідно звернеться до місцевого ДАБК, наприклад, якщо Ви намагаєтеся узаконити будівлю в Дніпрі, то необхідно буде звертатися саме в регіональне відділення там, де Вам зареєструють декларацію.

Не бійтеся легалізувати самобуд, оскільки в 2016 році було продовжено термін дії Закону про «Будівельної амністії» згідно з якою, всіх звільняють від штрафів за самовільне забудову. Під амністію потрапляють будинки, які були побудовані з 1992 по 2011 рік 1-2 категорії.

Якщо, Ви, хочете без проблем узаконити самобуд і при цьому заощадити час і великі суми, то звертайтеся до професіоналів, таким як Інститут проектування та будівельної експертизи, де Ви можете отримати всю послугу «під ключ» від оформлення будівельного паспорта до введення в експлуатацію.

Підписуйтеся на наші інформаційні канали. Актуальна інформація щодо юридичних новин будівельної галузі.

Facebook

Telegram

Viber

Youtube