30 квітня – Всесвітній день мобільності та доступності
Коли мова йде про маломобільні групи населення, у першу чергу спадає на думку образ людини з інвалідністю, яка пересувається в інвалідному кріслі. Для неї існує безліч бар’єрів – звичайна крамниця біля дому з високими сходинками чи без пандуса стає недоступною. Але насправді до цієї категорії належить більше різних груп людей.
Це можуть бути люди з різними функціональними порушеннями (зору, слуху, опорно-рухового апарату тощо); люди, які отримали тимчасову травму або нині хворіють; діти до 7 років; люди, які супроводжують маленьких дітей (до 7 років); вагітні жінки; люди похилого віку.
Дуже часто маломобільні групи населення відчувають складнощі через неналежну організацію громадського простору навколо. Саме тому простір має бути організований таким чином, щоб будь-яка людина відчувала: для неї створені комфортні умови.
Розуміючи важливість маломобільної доступності ми включили до переліку наших послуг підтвердження доступності будівлі та приміщення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до будівельних норм і правил. Документ (звіт або висновок) на підтвердження доступності видається фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Наприклад, для того, щоб медзаклади змогли укласти договір з Національною службою здоров’я України, їм необхідно підтвердити вільний доступ до своїх будівель і приміщень (надавача медичних послуг) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до законодавства.
Зателефонуйте вже зараз, для того, щоб отримати звіт! +380 (96) 173-25-37