fbpx

Фінансовий моніторинг з 28 квітня: вільнонайманцям підготуватися

Як відомо, багато грошових операцій в Україні проходять між приватними особами з картки на картку. Це оплати пов’язані з купівлею товарів в інтернеті, розрахунки за послуги. Здебільшого, отримувачі таких платежів не зареєстровані як підприємці. Тож, ніяких податків не сплачують. Іноді, це використовуються як конкурентна перевага у порівнянні з легальним бізнесом, та працює не на користь розвитку доброчесних платників податків.

З 28 квітня 2020 року встановлюються нові вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів. Зміни пов’язані з тим, що вступає в силу закон Про фінансовий моніторинг.

Законом передбачені такі дві основні вимоги: – здійснити ідентифікацію та верифікацію платника; – супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

Національний банк, надіслав відповідні роз’яснення банкам та небанківським фінансовим установам. Перекази коштів без відкриття рахунку в межах України на суму, що дорівнює чи перевищує 5000 гривень повинні супроводжуватись інформацією про платника та отримувача з проведенням її верифікації.

Щодо операцій з нерухомістю – збільшено порогову суму та зменшено кількість ознак для обов’язкового звітування про фінансові операції, про які СПФМ (банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи) зобов’язані були повідомляти Держфінмоніторинг, а саме залишається обов’язок повідомляти про фінансові операції на суму більше 400 тис. грн. (зараз 150 тис. грн.).

Наші інформаційні канали:

Facebook група ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА