fbpx

Реформа архбудконтролю. Продовження децентралізації.

Пояснює Андрій Клочко – Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

У зв’язку з великою увагою громадськості та учасників будівельного ринку до питань, чому ліквідують ДАБІ і чому створюють аж три нових органи в ході реформи містобудування (а в майбутньому планується і четвертий орган, який буде контролювати контролерів) хочу розказати, що ж відбувається з професійної точки зору (точніше, має відбуватися) і поділитися своїми думками з цього приводу.

Усі дозвільні функції будуть передані на місця. Ми продовжуємо децентралізацію.

Відзначу, що реформа містобудування, яку презентував Президент, увібрала у себе досвід передових країн, і це не просто загальне місце. Вона справді змінює всю філософію містобудування. Наша кінцева мета – комфортні для життя міста та села, а також ріст будівельної галузі. Тобто, європейська практика. Яким бути містам та селам, вирішуватимуть самі їх мешканці.

Усім тим, хто говорить, що настав кінець децентралізації в містобудуванні, можу сказати, що не дочекаєтеся. Насправді наша реформа передбачає розширення повноважень місцевих органів самоврядування в частині дозвільних функцій – вони отримають їх і по об’єктах СС3 (будівлі з 400+ особами). На здоров’я. Як це виглядатиме?

На сьогодні здійснення усіх адміністративних послуг декларативного та дозвільного характеру в містобудуванні в населених пунктах з більш як 50 тис. жителів делеговані по об’єктам СС1 та СС2 органам місцевого самоврядування. Це дуже правильно, оскільки кожна послуга повинна бути наближена до споживача – до рівня – міста, ОТГ, села. І наша реформа йде далі – ми передамо усім громадам усі дозвільні функції по об’єктам СС1 та СС2, а також і по найбільш складним об’єктам СС3. Натепер цими останніми займається ДАБІ, як і об’єктами СС1 та СС2, які будуються в населених пунктах з населенням менше 50 тис. жителів. Ми припинемо цю дискримінацію та продовжимо децентралізацію.

І сама громада отримає можливість контролювати виконання виданих органом місцевого самоврядування містобудівних умов та обмежень шляхом ухвалення рішення про надання права виконання будівельних робіт.

Як тільки будуть внесені відповідні зміни до законодавства усі дозвільні повноваження перейдуть до громад, а за новоствореною Державною сервісною службою містобудування залишиться надання такої адмінпослуги як сертифікація.

Як відбуватиметься сертифікація, для чого нам потрібен окремий орган технічного регулювання, хто і як контролюватиме містобудування, і хто наглядатиме за контролерами, я буду розповім пізніше.

 

Підписуйтеся на наші інформаційні канали.

Facebook група ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Viber канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА

Telegram канал ??ВІСНИК ЗАБУДОВНИКА